Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
2 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
3 Vicenzo Guerino Cecchini 5.00 Brazil Schoolmark Open 2018
4 Benjamin Gottschalk 5.11 United States Washington Championship 2020
5 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
6 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
7 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
8 Michał Krasowski 5.30 Poland LLS V Final 2019
9 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
10 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
11 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
12 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
13 Michał Krasowski 5.45 Poland LLS V Final 2019
14 Daniel Karnaukh 5.49 United States CubingUSA Nationals 2018
14 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
16 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
17 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
18 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
19 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
20 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
21 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
22 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
23 Vicenzo Guerino Cecchini 5.59 Brazil South American Championship 2018
24 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
25 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
26 Aiden Bartlett 5.64 United States UBC Open 2020
27 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
28 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
28 Rasmus Stub Detlefsen 5.66 Denmark Royal Corner Twist 2018
30 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
31 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
32 Charlie Stark 5.73 United Kingdom Guildford Open 2017
33 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
33 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
35 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
36 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
37 Daniel Karnaukh 5.81 United States New Jersey Championship 2018
38 Max Siauw 5.82 United States Washington Championship 2020
39 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
40 Daniel Karnaukh 5.85 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
41 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
41 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
41 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
44 Jode Brewster 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
44 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
44 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
44 Zijia Feng (冯子甲) 5.87 China Jiaozuo Open 2017
48 Benjamin Gottschalk 5.88 United States UBC Open 2020
48 Nathan Dwyer 5.88 United States Buzzer Beater 2017
48 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
51 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
52 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
52 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
54 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
54 Michał Krasowski 5.95 Poland PST Łuków 2019
54 Vicenzo Guerino Cecchini 5.95 Brazil II Barueri Open 2018
57 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
57 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
59 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
60 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
60 Michał Krasowski 5.98 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
60 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
60 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
64 Rasmus Stub Detlefsen 5.99 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
65 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
66 Eva Kato 6.01 United States Western Championship 2019
67 Michał Krasowski 6.03 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
67 Rasmus Stub Detlefsen 6.03 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
69 Rasmus Stub Detlefsen 6.04 Denmark Vestegnen Open 2017
69 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
71 Martin Vædele Egdal 6.06 Denmark Manchester Open 2018
72 Aiden Bartlett 6.07 United States Northwest Championship 2019
72 Firstian Fushada (符逢城) 6.07 Indonesia Tolong Diam Medan 2018
74 Helmer Ewert 6.10 Sweden Nordic Championship 2018
74 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
74 Michał Krasowski 6.10 Poland LLS V Final 2019
77 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
78 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
78 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
80 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
81 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
82 Daniel Karnaukh 6.16 United States Scranton Scramble 2020
82 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark Danish Open 2019
82 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark DSF Generalforsamlingen 2020
85 Martin Vædele Egdal 6.17 Denmark SSL 2 Skurup 2019
86 David Epstein 6.18 Australia Melbourne Summer 2020
87 Jode Brewster 6.19 Australia WCA World Championship 2019
88 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.20 Japan Saitama 2018
88 Vicenzo Guerino Cecchini 6.20 Brazil Open UTF ao Cubo 2019
90 Daniel Karnaukh 6.21 United States Slow N Steady Winter 2018
90 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.21 Japan WCA World Championship 2019
90 Rasmus Stub Detlefsen 6.21 Denmark Skottegårdsskolen Open 2018
93 Vicenzo Guerino Cecchini 6.22 Brazil UNESP Open 2018
94 Aiden Bartlett 6.23 United States UBC Open 2020
94 Michał Krasowski 6.23 Poland PST Biłgoraj 2020
96 Charlie Stark 6.25 United Kingdom British Summer Open 2019
96 Helmer Ewert 6.25 Sweden Flen Christmas Sleepover 2018
96 Michał Krasowski 6.25 Poland PST LLS Lublin 2020
99 Helmer Ewert 6.26 Sweden Värnamo Cube Days 2019
99 Jackey Zheng 6.26 United States CubingUSA Nationals 2019